Ziraat Bankası Kartsız İşlem ATM’den Para Gönderme

Ziraat Bankası Kartsız İşlem ATM’den Para Gönderme Öncelikle bu işlemi yapmak için en yakın ziraat ATM’ye gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra yapacağınız işlemler çok basittir. Kolayca para yatırma işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

Ziraat Bankası Kartsız İşlem ATM’den Para Gönderme

Paranızı Hazırlayın

ATM günlük yaşantımızda yoğun kullanılan bir dağıtım kanalıdır. Bu yüzden işleminizi gerçekleştirirken seri ve dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü arkanızda bekleyen insanlar olacaktır. Diğer insanlarında beklemeden işlerini gerçekleştirebilmesi için paranızı hazırlamanız gerekmektedir.

Dikkatli Olun

Birçok insanın mağduriyet yaşadığı bir konuya değinmek isterim. ATM’lerde para yatırma işlemi oldukça basit olduğu kadar, dikkat isteyen bir süreçtir. Para yatıracağınız hesap numarasını doğru yazmak, oldukça önemlidir. Bir rakamı dahi farklı yazdığınız zaman, paranız farklı bir kişiye gidebilir. Bu mağduriyeti yaşamamak için dikkatli olmak gerekir.

Yanlış Hesaba Para Gönderim

Bu başlığı dikkatli okumanızı tavsiye ederim. Çünkü bu konuda mağdur olan binlerce vatandaşımız vardır. Öncelikle bu sıkıntıyı yaşamamanız için, hesap bilgilerini eksiksiz almanız gerekir. Eksik bir rakamda dahi, paranız başka kişiye gidecektir. Daha sonra hesap bilgileri yazılan kısma geldiğinizde, bilgileri doğru okumanız ve tuşların bastığına emin olarak ilerlemeniz yararınıza olacaktır. Bu süreci tamamladıktan sonra hesap bilgilerini bir kez daha kontrol ederek, paranızı güvenli bir şekilde gönderebilirsiniz.

Yanlış Gönderim Yaparsam Paramı Nasıl Geri Alırım?

Bu süreç oldukça sinir bozucudur. O yüzden yukarıdaki başlığı tekrar tekrar okumanızı öneririm. Yine de yanlış bir gönderimde bankanız ile iletişime geçmeniz süreci başlatacaktır. Bankanız yanlış gönderdiğiniz hesap numarasının sahibini bulup, iletişime geçecektir. Hesap sahibi ikna olur ise, bu durumda paranızı geri gönderecektir.

Para Gönderim İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle kartsız işlemler butonuna basıyoruz. Daha sonra, hesaba para yatırma butonuna tıklıyoruz. Kendi hesabıma sekmesini tıklayarak, cep telefon numaramızı ve TC kimlik numaramızı giriyoruz. Şube kodu ve hesap bilgilerini girdikten sonra, paramızı bölmeye yerleştiriyoruz. Cep telefonumuza gelen kodu girdikten sonra, para yatırma işlemimiz tamamlanıyor.

Makbuzu Mutlaka Alın

Ödeme bildirimi veya banka istekleri gibi konularda ihtiyacınız olacağı için, makbuzu mutlaka alın. Ziraat Bankası Kartsız İşlem ATM’den Para Gönderme Aksi takdirde, kartsız işlem yaptığınız için kanıtlama süreciniz oldukça zor olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ziraat Bankası Kartsız İşlem ATM'den Para Gönderme Ziraat Bankası Kartsız İşlem ATM’den Para Gönderme için yorumda bulun

    Ziraat Bankası Kartsız İşlem ATM’den Para Gönderme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ziraat Bankası Kartsız İşlem ATM’den Para Gönderme için ilk yorumu yapabilirsin.