Erken Boşalma Nedir

Erken Boşalma Nedir; Çoğu erkeğin söylemekten utandığı sorunlardan biri olan erken boşalma tedaviden kaçınmalarına da sebep olmaktadır. En uygun zamanda en uygun tedavinin yapılması ile problem ortadan kaldırılabilir. Erken boşalma nedir sorusuna cevap verilecek olursa 40 yaşından küçük birçok erkeğin işlev bozukluklarının başında gelir. Erken boşalma her iki tarafında istemediği ve erken bir zamanda meydana gelmesiyle rahatsızlık duyulan bir durumdur. Erken boşalma ilişki döneminin büyük bir kısmında oluyor ise tedavi edilmelidir. Eğer konuyu tamamıyla ele alacak olursak bir kadının boşalma süresi 5 dakika erkeğin ki 8 dakika sürüyor ise bu normal bir süreçtir. Partnerler bu durumdan memnun ise erken boşalma söz konusu değildir. Eğer daha farklı bir yol izleniyor ise ilişki sürecinde memnuniyetsizlik varsa uzman bir hekime başvurarak tedavi olunmalıdır.

Erken Boşalma Nedir

 Erken boşanmada tedavi yöntemleri

Cinsel terapi; Cinsel konuları konuşmaktan uzak durmayınız. Bu konuları konuşarak tedaviye yardımcı olabilirsiniz. İlişkiden 1-2 saat önce mastürbasyon yaparak ilişki esnasında erken boşalmayı geciktirebilirsiniz. Doktorun tavsiye ettiği yöntemlere uyarak erken boşalmayı önleyebilirsiniz.

Sık bırak tekniği; Bir kaç aşamadan oluşan sık bırak tekniğini doktorunuz size tavsiye edebilir.

  1. aşama; Ön sevişmeyi normal seviyede tutun ve boşalma esnasına kadar uzatın.
  2. aşama; Partnerinizle birlikte çalışınız boşalma esnasında partnerinizin penisinizin kafasınız sıkmasını isteyiniz.
  3. aşama; Sıkma aşamasından sonra ön sevişmeye devam ederek sertleşmeyi önleyebilirsiniz.
  4. aşama; Ön sevişmeden sonra tekrar boşalma hissi geldiğinde partnerinizden sıkma yöntemini tekrar uygulamasını isteyiniz.

Bu yöntemleri uygulayarak erken boşalmayı engelleyip defalarca ilişkiye girebilirsiniz. Bu yöntemi bir kaç kere tekrarladıktan sonra uygulamaya gerek kalmadan erken boşalmayı önleyebilirsiniz. Uygulamalı yöntemler dışında bazı ilaçlar kullanılabilir ve penisinize sürerek hissizlik sağlayan kremler ile erken boşalmayı önleyebilirsiniz.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Erken Boşalma Nedir Erken Boşalma Nedir için yorumda bulun

    Erken Boşalma Nedir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erken Boşalma Nedir için ilk yorumu yapabilirsin.